Jump to content

Természetes módszerek a napégés orvoslására!

2017. 06. 02. 14:00

A nagy melegben a napon könnyen kiszáradhatunk és legéhetünk, a folyadékpótlás mellett, bőrünk védelmére is fontos figyelmet fordítani, ha el akarjuk kerülni a kellemetlen problémákat.

Ha nincs kéznél naptej, könnyen megtörténhet a baj, és jó alaposan leéghetünk. Különösöen a világos, szeplős, anyajegyes bőrűek vannak veszélyben, ők ugyanis jóval előbb leégnek a napsugárzástól. Az alábbi módszerekkel könnyedén orvosolhatjuk a napégés okozta kellemetlen, viszkető, égő fájdalmat.

Aloe Vera

Az Aloe Vera gyógyító hatása közismert, nem csak csípésekre, de égésre is kiváló, nem kivétel ez alól a napégés sem. Célszerű beszerezni otthonra egy aloe vera növényt, ugyanis a leveléből nyerhető zselés-kocsonyás anyag néhány nap alatt csodát művel a problémás bőrfelülettel. A benne található anyagoknak köszönhetően, a friss növény szárából nyert anyaggal, kenjük be az égett, gyulladt területeket. A gél hamarosan elkezdi kifejteni jótékony hatását, hidratálja, regenerálja a problémás területeket. Hűti az égett bőrt és felgyorsítja a gyógyulási folyamatot.

Tejföl-joghurt

Dédszüleink idején nem naptejjel kenegették magukat a napégés ellen, hanem az alábbi módszert alkalmazták. Égési sérülések gyógyítására kiváló választás a tejföl, vagy a natúr joghurt, hűsíti, nyugtatja, regenerálja az égett bőrfelszínt, elősegíti a gyógyulási folyamatokat, hidratál és felgyorsítja a regenerálódást. Fontos, hogy ne hagyjuk nagy melegben sokáig magunkon, mert könnyen megsavanyodhat, 5-10 perc tejfölös, vagy joghurtos pakolás már csodákra képes. Utána pedig alaposan öblítsük le langyos vízzel.

Levendulaolaj

Levendulából számtalan kencét, illatosítót, rovarírtót készíthetünk, olyannyira sokoldaló növény, hogy a napégés orvoslására is tökéletes. Nem kell mást tenni, mint egy teáskanál levendulaolajat összekeverni kb. 2-3dl vízzel, majd lemosni vele az égett bőrfelületet. A levendula bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, így 2-3 nap alatt szépen helyrehozza a sérült bőrfelületet.

Szódabikarbóna

Gyógyító fürdőt is vehetünk, ha csúnyán leégtünk a napon. Nem kell mást tenni, mint egy kád vízbe (ne legyen forró, az ugyanis erősíti a kellemtlen fájdalmat) szórjuk 2 csésze szódabikarbónát. Hagyjuk 4-5 percig állni a vízben, majd feküdjünk bele a kádba, és áztassuk testünket legalább 25 percig. A szódabikarbóna segít csökkenteni az égető, viszkető érzést, beindítja a bőr regeneráló folyamatokat, és enyhíti a gyulladást, valamint a vele járó fájdalmat.

 

(Forrás: marmalade.hu l Kép: pixabay.com)