Jump to content

Hogyan tehetjük tartóssá a körömlakkot?

2014. 08. 25. 11:13

Nem kell drága szalonokba járnunk, ha szépen lakkozott körmökre vágyunk. Az otthon kilakkozott körmök is lehetnek szépek és tartósak, ráadásul nem is vesz igénybe sok időt, energiát és pénzt a házi manikűr.

Hogy ne kerüljön túl sok macerába a körömlakkok felkenése, és hogy minél tovább szépen csillogjon a kezünkön, íme néhány praktikus tipp, amit érdemes megszívlelni:

1.- Ne kenjük fel a lakkot túlságosan vastagon! Még akkor sem, ha az első réteget túlságosan áttetszőnek, vagy nem elég mély színűnek gondoljuk. Először kenjünk fel egy vékony réteget, és azt oszlassuk el a köröm felszínén. Így nem fog összeugrani, vagy szétfolyni a lakk.

2.- Várjunk türelmesen két réteg felhelyezése között! Legelőször tegyünk fel egy színtelen alapráteget, ez megakadályozza, hogy a színes lakk megfogja, elsárgítsa a körmeinket, és a lakk is tartósabb lesz így. Nagyon fontos, hogy meggyőződjünk róla, az első réteg tökéletesen megszáradt, mielőtt felkenjük rá a következőt! Nem éri meg eltürelmetlenkedni a dolgot. Ha a még nedves rétegre aplikáljuk a következőt, nemcsak hogy könnyen elmaszatolhatjuk azt, de ráadásul órákba fog telleni, míg a két réteg egymáson megszárad.

3.- Nem érdemes öreg, beszáradt körömlakkokat használni. Ha már nem folyik könnyedén, és nem terül el szépen magától a köröm felszínén, dobjuk ki. Körömlakklemosóval pedig semmiképp ne lazítsuk az anyagát, az sem a lakk tartósságának nem fog használni, sem pedig a körmeink egészségének.

4.- Manikűrözés és lakkozás után két nappal érdemes még egy réteg gyorsan száradó fedőlakkot rákenni a körömre, ezáltal a már halványodó csillogást is újraéleszthetjük, és a lakkot is tartósabbá tehetjük.

5.- Ha párnaponta óvatosan lereszeljük a körömvégek fehér részét, ahonnan már valamennyire lekopott a festék, elkerülhetjük, hogy letöredezzenek maguktól, ráadásul sokkal frissebb benyomást is fognak kelteni lakkozott körmeink.

6.- A temérdek háztartási vegyszer sem a körmünknek, sem a bőrünknek nem tesz jót. Takarításkor, mosogatáskor, a fürdőszoba súrolásakor húzzunk gumikesztyűt. Ha úgy érzi, a rendes gumikesztyűben nem tud jól dolgozni, vegyen a patikában eldobható, orvosi gumikesztyűt, mivel az jobban a kézre tapad és a fala is vékonyabb.

7.- Mindig sokkal nehezebb az ’ügyetlenebb’ kezünkkel körmöt lakkozni, habár némi kitartó gyakorlással könnyen mesterévé válhatunk a feladatnak. Gondoskodjon róla, hogy tökéletesen sima felületen végezze a lakkozást.

8.- A fémszínek akár több nappal is tovább élnek, mint a csillogós részecskékből álló körömlakkok, így ha igazán tartós manikűrt szeretne, válassza az előbbit!

(Kép: glambistro.com)