Jump to content

A hajhullás leggyakoribb okai

2017. 07. 19. 19:00

Néhány szál elhullajtása még nem tragédia, de ha már csomókban hullik, és a fésűben is több hajszál marad, mint kellene, akkor itt az ideje, hogy kiderítsd mi állhat a dolog hátterében.

Nyáron hajunk alapvetően nagyobb terhelésnek van kitéve, ám ez még nem magyarázat arra, ha az indokoltnál jóval több hajszálat hullajtunk el. A kopasz foltok, a töredezett haj, és a kibukkanó fejbőr elkerülése érdekében, derítsd ki mi áll a hajhullásod mögött, és válaszd a megfelelő hajregeneráló terméket, például a Revalid természetes hajkészítményei közül.

Sörényből ritkás haj?

Sajnos előfordul, méghozzá bárkivel megtörténhet. A hajhullás mögött számos dolog állhat a stresszes élethelyzettől elkezdve a vitaminhiányos állapotig, de mielőtt a részletekbe mélyednénk, érdemes pár szót szólni a hajszín szerinti hajhullásról is.

A hajhullás mértéke a szőke hajúak esetében a legfeltűnőbb, annak ellenére, hogy az összes árnyalat közül ők birtokolják a legtöbb hajszálat, egészen pontosan 140 ezret. Őket követik a barna hajúak 90 ezer hajszállal, majd a fekete hajúak, akiknek hajkoronája mégis sokkal dúsabban hat, mint az előző kettőé.

Ennek magyarázata, hogy a sötét árnyalatú haj vastagabb szálú, közel 1,5 milliméter, és tartása állaga is masszívabb a szőke hajjal ellentétben, ami csak fél milliméter vastag. A szőke hajszálak vékonyabbak, és törékenyebbek, így a hajhullás áldozatai első sorban a világos árnyalatú hajjal büszkélkedők.

A hajhullás okai

A hajhullás egy bizonyos szintig teljesen normális, sőt szükséges is, hogy az elhalt hajszálak helyett újak nőhessenek. Napi 60- 100 hajszál esetén kár izgulni, viszont 100-nál több hajszál elvesztése naponta, már a krónikus hajhullás kategóriájába tartozik. Bizonyos esetekben, például a terhességet követőn ez a mennyiség 500 hajszálra növekedhet. A csomókban hulló haj mellett szintén a krónikus hajhullás jele, ha a kinövő hajszálak nem pótolják az elvesztetteket, így kopasz foltok jelennek meg a fejtetőn.

A krónikus hajhullást okozó tényezők közül szerencsére a legtöbb visszafordítható némi odafigyeléssel. Az egyik leggyakoribb hajhullást kiváltó ok a szegényes, egyhangú táplálkozás.

Az A-, E-, H- (biotin) és B-vitaminok, a cink, a vas, a szilícium, a folsav hiánya könnyedén vezet a haj gyors kihullásához. A tápanyaghiány okozta hajhullást étrendkiegészítők szedésével könnyen orvosolni lehet. Érdemes a koncentrált formában, mindegyik tápanyagot tartalmazó Revalid hajkapszulát kipróbálni, ami nem csak táplálja, de regenerálja a sérült hajat, és segít annak gyorsabb visszanövésében.

Szintén gyakori a stressz okozta hajhullás. Ez esetben érdemes visszavenni a tempóból, megkeresni a feszültség forrását, és több alternatíva felállításával megoldást találni a problémára. A sport például kifejezetten jó stresszelvezető.

Emésztési, felszívódási zavar is okozhat hajhullást, illetve krónikus gyulladás a szervezetben, de gyógyszer mellékhatásaként is felbukkanhat. Szintén nagyon intenzív hajhullást okoz a vashiányos vérszegénység, ami nem csak a hajszálak elvesztésével, hanem a haj töredezésével, élettelenségével jár. Hasonló tüneteket produkál a pajzsmirigy működésének zavarai.

Mindemellett a túlzásba vitt hajmosás, a rendszeres magas hőfokon történő hajformázás (hajvasalás, szárítás), valamint a hajfestés is igencsak nagy terhelést ró a hajra. Az örökletes tényezők pedig szintén szerepet játszanak, habár az inkább csak a férfiak esetében lényegesebb.

A fentiekből tehát látszik, hogy a haj megfelelő táplálásával, a megfelelően megválasztott, kíméletes samponnal és balzsammal, sokat tehetünk azért, hogy a hajhullás megálljon, és újra egészséges, dús haj nőjön helyette. Légy büszke a hajadra!

(Forrás: marmalade.hu | Kép: pixabay.com)